Bombilla

Bombilla je kovová trubička, ktorá sa používa na pitie maté. Maté je vysoko povzbudzujúci nápoj z Južnej Ameriky. Pripravuje sa z listov cesmíny paraguajskej.

Je to vždyzelený strom vysoký asi 15 m, ktorý je rozšírený v Brazílii, Čile, Paraguaji, Uruguaji, ale najmä v Argentíne. V Argentíne sa Maté považuje za národný nápoj. Môžete tiež počuť názvy ako slama alebo slamka.

Bombilla sa skladá z troch častí

A to: 

  1. hroty (známe aj ako náustok), 
  2. dlhý krk 
  3. sieťka

Ozdoby

Bombillu, alebo skôr jej krk, zdobia rôzne ornamenty. Ozdoby majú tiež svoj účel, takže tam nie sú zbytočne. Majú:

  • chráňte ruku, ktorá drží rúrky, pred popálením
  • posilnite spoj medzi koncom náustka a začiatkom hrdla
.

Screen

Sitko na bombille sa používa na cedenie listov a drvenie maté. A spodná časť so sitkom sa väčšinou používa ako čistič nádoby po naplnení nápoja. Bombilla sa najčastejšie vyrába z bambusu, nehrdzavejúcej ocele, alpaky alebo nového striebra, ktoré je známejšie ako argentínske.

Tvar a veľkosť sa môžu líšiť predovšetkým v závislosti od toho, z čoho je výrobok vyrobený.

Kvalita výrobku výrazne ovplyvňuje to, ako sa vám bude nápoj páčiť. Jednou z najlepších možností je skladacia Bombilla, ktorú môžete ľahko rozložiť a vyčistiť. Okrúhly a sploštený tvar sitka zasa pomáha lepšie odfiltrovať prach. Umožní tiež lepšiu manipuláciu pri príprave nápoja. 

Ako sme si dnes povedali, začiatok krku Bombilly je často zdobený ornamentmi.

Každý výrobca dbá na to, aby ho výrobok opúšťal v dostatočne vznešenom stave, aby bol zážitok z pitia nápoja pre ďalšieho majiteľa skutočným skvostom. 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pošli tento příspěvek svému blízkému