A budeme sa hrať – s pražičkou čaju

Nevzdali sme sa a každý mužský zástupca našej výpravy (ja a Tom) si kúpil pražičku, … na čaj.

Je to v podstate rúrka, ktorá má v spodnej časti elektrickú cievku na generovanie tepla, ktoré pomaly praží/suší čaj na nerezovom/bambusovom sitku. Môžete nastaviť teplotu a dĺžku pečenia (ide skôr o minútové upozornenie) a hry sa môžu začať.

Aby sme sa zabavili, kúpili sme si pár kíl neumytých maochi… Nemohli sme vymyslieť hlúpejší nápad (asi o 23:00 večer pred odchodom)… Neumytá maocha – 3,5 kg má v sebe veľa vetvičiek, žltých listov, neporiadku… a zaberá približne meter na meter. A nosiť takúto mrchu (hoci relatívne ľahkú) v taxíku alebo metre/vlaku/lietadle).

Tomáš si nakoniec ponesie svoju časť a ja budem niesť svoje kilá až do odchodu. Takže som si tu užíval zber čaju, skladanie čaju z nákladného auta do továrne, jeho vôňu, sledovanie jeho oxidácie, sušenie, spracovanie na valci a praženie… Ale chýbalo mi vyberanie, tak som si ho pekne urobil. Takže po presune na Dračiu studňu mám o zábavu postarané = bez prestavby by sa nám hracia maocha nezmestila do batohu, takže o oddych nie je núdza:)

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pošli tento příspěvek svému blízkému