Čajové štúdio Meetea je už na svete…

Tento rok sme boli s Tomášom Rajnochom v Číne mesiac, kde nám robil čajového sprievodcu. Už roky poznáme (a predplácame si) aj jeho mesačné predplatné čaju. Takže keď nás teraz verejnosť požiadala o príspevok pre čajové štúdio Meetea, nemohli sme odolať.

Z pôvodne požadovaných 50 000 sa nakoniec vybralo viac ako 95 000 – nebojte sa, nejde o dary, ale o podporu projektu, za ktorú získate veci ako čaj, krásnu keramiku Petra Nováka, kurz kusomana, predplatné na čaj… A na výzvu zareagovalo a prispelo 128 ľudí.

Aká bola premiéra?

Otvorili ju 18. decembra a my sme si ju nemohli nechať ujsť 🙂 Priestor sa nachádza asi 10 minút chôdze od Václavského námestia a napriek vražednému daždivému počasiu sme dorazili. Pri vchode sme si dali ohrievaciu masalu a vošli sme dovnútra.

Celý priestor je asi 4×8 metrov veľká/malá miestnosť – na jednej strane je výstava krásnych čajových kanvíc (Tomáš je možno až príliš vášnivý zberateľ), v ďalších dvoch tretinách je veľký čajový stolík z masívneho dreva a maličké tatami sedenie pre asi 8 milovníkov čaju.

Vôňa čerstvého dreva, bambusové stropy pri strope, čistý a jednoduchý priestor…

Väčšinu večera čaj nepripravoval Tomáš, ale jeho známy čajový “brigádnik” – s úctou a vážnosťou skúseného čajovníka nám naservíroval mierne divoký zelený puerh, ktorý dokázal neuveriteľne veľa vylúhovať.

Čo ďalej s týmto priestorom? Čajové ochutnávky, kurzy cousomana, workshopy okolo keramiky, kaligrafie, práce s drevom, …Všetko presiaknuté čajom 🙂

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pošli tento příspěvek svému blízkému