Fotografie povedia viac ako tisíc slov = Dračia studňa / West Lake live…

Fotografie z našich dvoch dní pri Západnom jazere (Xi Hu) v Hangzhou hovoria viac ako celý príspevok. Ale aj tak si to neodpustím 🙂

V našom hoteli (Touran Backpacker Hostel v lese za jazerom) sme si mohli požičať bicykle na celý deň – netušili sme, ako budeme neskôr nadávať (hoci len chvíľu), tak sme do toho išli.

Až postupne počas jazdy sme zistili, že môj bicykel má zlomenú prehadzovačku a úplne uvoľnenú sedlovku (so zhrdzavenými skrutkami, takže bez poriadneho náradia s tým nikto nič neurobí…). Aspoň že brzdy fungovali 🙂 Alica mala tiež uvoľnené sedadlo, ale hlavne prepichnutú dušu 😀 Takže o skvelú jazdu bolo postarané.

Varujeme vás, že v samotnom jazere a súvisiacich parkoch a záhradách nemôžete jazdiť na bicykli, na každom kroku sú tu strážcovia, ktorí vás rýchlo odvedú preč

.
Prešli sme až k pagode Leifeng a potom späť do kotviska – bolo jasné, kam pôjdeme ďalej 🙂

Trajektom sme sa previezli na centrálny krásny ostrovček Three Pools Mirroring the Moon, kde sme si v jednej zo záhrad dali (nečakane) čerstvú Dračiu studňu 🙂 Chutilo to báječne! Bicykle sme nechali na brehu, takže sme sa vrátili tým istým trajektom (ale mohli sme ísť aj na všetky ostatné strany a do iných prístavov na jazere – lístok na centrálny ostrovček a “späť” máte za jednu cenu.

Na bicykloch sme sa previezli (aj keď to nie je úplne kóšer podľa pravidiel parkovania) po hlavnom moste, ktorý spája južnú a severnú časť celého jazera (ktoré je mimochodom rozdelené na x menších jazier jednotlivými mostami alebo brehmi). Prešli sme okolo niekoľkých obchodov (hľadal som potrebné plechové krabičky na čaj, aby sme si mohli nákup bezpečne priniesť domov), ale väčšinou sme “zakotvili” na bicykloch a prešli sme na ďalší krásny ostrovček a späť okolo menšieho jazera Beili, cez “most” Baidi a po severnom pobreží späť k bicyklom.

Nakoniec sme išli na bicykli alebo pešo (kvôli nádherným záhradám, mostom, scenérii, pagodám = mohli by ste tu stráviť týždne v úplnej blaženosti) okolo jazera na západnej strane do nášho hotela na juhu.

Bol to celodenný výlet a my sme oboplávali len južnú časť jazera, jeden malý ostrov, severný cíp a pomerne pomaly a nenáhlivo západnú časť. Nedostali sme sa na východ od jazera a najmä do všetkých priľahlých parkov, lesov, kopcov (napríklad Lion Peak) a “hôr”, kde sa pestuje čaj Lung Ching (Long Jing alias Dračia studňa). Dúfajme, že nabudúce 🙂 Pridáte sa k nám?

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pošli tento příspěvek svému blízkému